Hazır Harçlar

Yapının yalıtımı sırasında altyapının istenilen şartlarda hazırlanması ve uygulanacak yalıtım sistemi ile bütünlük sağlaması için yüzey düzeltme amaçlı kullanılan harçlardır.

Binalarımızın altyapıları sürekli olarak aşınma ve yıpranma, iklim değişiklikleri ve/veya şiddetli hava şartlarına maruz kalmaktadır. Bakım ve onarımlar için yüksek performanslı kullanıma hazır harçlar, endüstriyel uygulamalara yönelik harçlar veya yüksek performanslı groutlar bu etkilere karşı kullanılmaktadır.

Uygulamalar

  • Çökmeyen, polimeri değiştirilmiş çimento harçları düşey birimlerin onarımında kullanılırlar ve yapısal ihtiyaçlar için uygulandığında yüksek performansa sahiptirler, uygulama kolaylığının önemli olduğu dış yüzeyler gibi uygulama alanlarında ise düşük ağırlıklı harçlar tercih edilir.
  • Onarım sistemleri, köprü bağlama ve bunun yanı sıra harç ve kaplamaların yapılmasını da içerir.
  • Harçlar elle veya makineler aracılığıyla ıslak püskürtme yöntemiyle uygulanabilir.
  • Bir dizi özel püskürtme harcı kuru püskürtme uygulamalarını da içerir, ana kullanım alanları köprü veya soğutma kuleleridir, hızlı sertleşen püskürtme harçları su sızmalarını önlemek ve kayaların sertleştirilmesi amacıyla tünel inşaatlarında kullanılır.
  • Serbest akışlı polimeri değiştirilmiş çimento harçları paten sahalarında son kat kaplama gibi yatay uygulamalarda veya köprü tabliyesi onarımında kullanılır.
  • Su geçirmezliği sağlayan harçlar, temiz kullanım suyu veya içme suyu depolarında polimer modifikasyonu yapılarak veya yapılmadan kullanılır.
  • Erken dayanım kapasitesine ve yüksek dayanım potansiyeline sahip akıcı şerbetleme harçları ankraj ve dökme amaçlarıyla kullanılır.
Adres : Devrek Yol Ayrımı No: 18-56 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK      Telefon : 0 372 322 38 00- 316 21 56     Fax : 0 372 322 38 02 - 322 38 03Tasarım ve Uygulama : G YAZILIM