Fayans/Seramik Yapıştırıcılar


seramik ve fayans yapıştırıcısı, bhs yapı kimyasalları

Fayans ve benzeri kaplama malzemelerinin yüzeye uygulanması sırasında kullanılan çimento veya akrilik esaslı üstün performanslı yapıştırıcılardır. 

Yüksek stabiliteye sahip fayans yapıştırıcılar iç ve dış mekânlarda, yatay ve dikey seramik, fayans, çini, mozaik, granit, mermer gibi kaplamaların yapıştırılmasında kullanılmaktadır. Rahat kullanımı suya ve dona karşı dayanıklı olmaları kullanım yerlerini arttırmaktadır.

Günümüzde çeşitli özelliklerde üretilmektedirler. Çeşitliliğin artmasında çalışma alanlarının ve sürelerinin çeşitliği neden olmuştur. Hastane gibi kapatılması imkânsız olan alanlarda hızlı donabilen çeşidiyle, dikey yüzeylerde kaplamanın yerinde kalmasını sağlayan yapıştırma özelliği fazla olan çeşidiyle, suya ve dona dayanıklı olan çeşitleri gibi üretilmektedir.

Fayans yapıştırıcıyı kullanan kişilerin kullanım yerine ve özelliğine göre seçim yapmasına imkân tanımaktadır.  Fayans yapıştırıcılar kullanım yerine göre beyaz veya gri olarak üretilmektedir. İçine katılan çimentonun özelliğine göre renk almaktadır. Fayans yapıştırıcı suyla karılarak hazırlanır. Hazırlanan karışım yapıştırma yapılacak alana uygulanır ve fayanslar, mermerler yerleştirilerek uygulanır. Fayanslar üzerine tokmakla vurularak boşluklar alınır.

Adres : Devrek Yol Ayrımı No: 18-56 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK      Telefon : 0 372 322 38 00- 316 21 56     Fax : 0 372 322 38 02 - 322 38 03Tasarım ve Uygulama : G YAZILIM